OBÓZ

IX Międzynarodowy Letni Obóz
Zhong Xin Dao I Liq Chuan
w Polsce, 14-21 lipca 2019

Zapraszamy wszystkich na IX Międzynarodowy Letni Obóz Zhong Xin Dao I Liq Chuan w Polsce. Zapraszamy osoby początkujące, zaawansowane i te, które dopiero chcą poznać opartą na świadomości sztukę walki Mistrza Sam F.S. China, inspirowaną filozofią Zen i zasadami Tai Chi (Yin i Yang).

Tegoroczny obóz – podobnie jak w roku ubiegłym – odbędzie się w uroczym, podlaskim Dworze. Leżący w obrębie Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu” Dwór Zaścianek to idealna lokalizacja do treningów połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Otoczeni nadbużańskimi łąkami, znajdziecie tu spokój sielskich krajobrazów, tradycyjne posiłki z własnej kuchni, podlaską serdeczność i komfortowe noclegi w zabytkowych obiektach. Do Waszej dyspozycji będą także na miejscu basen i sauna (ruska bania).

Przez osiem dni będziecie mogli trenować i odpoczywać w znakomitej atmosferze, wśród przyjaciół z całego świata, w ośrodku zarezerwowanym tylko dla nas.

 

DOŁĄCZ DO NAS, ABY POZNAĆ I ĆWICZYĆ ZHONG XIN DAO I LIQ CHUAN, 

SZTUKĘ WALKI MISTRZA SAM F.S. CHINA

8-dniowy intensywny (nawet do 70h) trening Zhong Xin Dao I Liq Chuan obejmie różnorodne ćwiczenia indywidualne, zastosowania, treningi z partnerem oraz Wirujące Ręce. W trakcie tych 8 dni zajęć pogłębicie rozumienie samego siebie i Waszej relacji ze światem.

W trakcie trwania naszego obozu osoby zainteresowane zdobyciem kolejnego uczniowskiego stopnia będą mogły zdawać egzaminy. Wymaga to wcześniejszego uzgodnienia z organizatorami.

W tym roku skupimy się na naturze świadomości, elementach wewnętrznych ćwiczeń. Absorbcja-Projekcja i Kondensacja-Ekspansja, a także Cztery Strategie. Podejście Zhong Xin Dao, to metoda przy pomocy której rozpoznajemy i uświadamiamy sobie warunki takimi, jakie są, ich ograniczenia, proces zmiany i naturę świadomości. Trening ma na celu zauważenie i uświadomienie sobie, że każdy ruch, każde zastosowanie jest jedynie efektem procesu równoważenie siebie samego, napędzanego poprzez własne Zharmonizowanie Umysłu i Ciała.

Trening o poranku: Qigong i Medytacja – Instruktor Ireneusz Zareba

W Zhong Xin Dao ćwiczymy jak być obecnym, żeby widzieć każdy moment, rozpoznawać rzeczy, jakimi są. Pracujemy z Równowagą Umysłu i Równowagą Ciała. Równowaga umysłowa, to Uważność, skoncentrowanie uwagi, żeby być uspokojonym, gdyż wtedy możemy widzieć jasno. Medytacja, to bezpośrednia obserwacja z uwagą. Codziennie przed śniadaniem przez godzinę będziecie mieli okazję otworzyć swoje ciało i uspokoić swój umysł  poprzez qigong i medytację. Będzie to znakomita sposobność do rozwijania prawidłowej jakości uwagi, potrzebnej do treningu Zhong Xin Dao.

Trening przedpołudniowy: Absorbcja-Projekcja oraz Kondensacja-Ekspansja – Instruktor Joshua Craig

Codziennie po śniadaniu w trakcie różnych ćwiczeń solo i z partnerem będziecie trenować jak rozpoznać i ugruntować swoje Centrum poprzez zrównoważenie i utrzymanie Sześciu Kierunków i Trzech Płaszczyzn. Przyjrzycie się energiom Absorbcji-Projekcji oraz Kondensacji-Ekspansji, zasadniczym elementom Przepływu Energii Makrokosmicznej, rozpoznając jak równowaga i cykl Yin i Yang manifestują się w każdym ruchu.

Trening Popołudniowy: Cztery Strategie i Zasady Zaangażowania – Instruktor Joshua Craig

Każdego popołudnia ćwicząc wybrane ruchy i zastosowania, będziecie skupiać się na Czterech Strategiach (gdy na Zewnątrz-Zamykaj, gdy Wewnątrz-Otwieraj, gdy Otwarty-Projektuj, gdy Zamknięty-Absorbuj) i Zasadach Zaangażowania (Koło z Centrum, Centrum do Centrum, Centrum z Krzyżem). W czasie tego treningu będziecie mieli okazję pracować z różnymi partnerami, rozwijając umiejętność koncentracji po to by zachowywać uwagę na sobie samym i w punkcie kontaktu*.

Trening Wieczorny: Trening Otwarty – Instruktor Włodzimierz Hrymniak

Co wieczór będziecie mogli przygotowywać się do swojego następnego egzaminu. To będzie czas, pracyz różnymi partnerami, rozwijającej umiejętność koncentracji i zachowanie uwagi w punkcie kontaktu. Następnie będziemy dzielić się na mniejsze zespoły w zależności od stopnia zaawansowania i będziemy przechodzić przez wymagania egzaminacyjne dla każdego stopnia. W zależności od liczby ćwiczących chętnych do zdawania egzaminów, będziecie ćwiczyć z różnymi instruktorami.

W ciągu 8 dni intensywnych zajęć Zhong Xin Dao zrozumiecie proces nauczania tej sztuki i otrzymacie dokładne wskazówki jakie metody stosować podczas własnego treningu. Nauczycie się też rozpoznawać uniwersalne zasady ruchu ludzkiego ciała.

(*Punkt Kontaktu – miejsce kontaktu pomiędzy Wami i przeciwnikiem, w którym “słuchacie”, czyli m.in. wyczuwacie siłę przeciwnika i jej kierunek).

Instruktor Joshua Craig jest wieloletnim uczniem Mistrza Sam F.S. China.
Poza regularnym nauczaniem sztuki Zhong Xin Dao I Liq Chuan podczas zajęć w Nowym Jorku, Joshua prowadzi wiele dedykowanych warsztatów w różnych krajach świata (m.in. w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, czy w Niemczech oraz Polsce).
Dzięki swojej wiedzy, zrozumieniu zasad Zhong Xin Dao I Liq Chuan oraz poczuciu humoru stał się znanym i cenionym nauczycielem. Jeśli kiedykolwiek zawitacie do Nowego Jorku, Joshua zaprasza Was do wspólnego treningu w swojej szkole.

Trening Zhong Xin Dao I Liq Chuan jest niezwykle skutecznym i efektywnym sposobem na zrozumienie mechaniki ruchu ciała oraz naukę koordynacji i integracji ciała i umysłu. Szybko przekłada się na praktyczne efekty u ćwiczących, takie jak równowaga, koordynacja i harmonia ruchu, relaks, siła, świadomość własnego ciała i otoczenia oraz gotowość. Poprzez zharmonizowanie ciała (balans pomiędzy Yin i Yang), trening uczy efektywnego i świadomego ruchu oraz umiejętności wykorzystania go do samoobrony.

 

Podstawowe informacje:

Obóz rozpoczyna się w niedzielę, 14 lipca 2019.

Rejestrację rozpoczniemy o godz. 12:00, a skończymy ok. godz. 14:00. Prosimy zaplanować przyjazd do Dworu Zaścianek nie wcześniej niż o godz. 12:00 (przed tą godziną nie będziemy mogli rozpocząć zakwaterowania). Około godz. 14:30 planujemy lunch, a o godz. 16:00 rozpoczniemy pierwszy trening.

Obóz zakończymy w niedzielę, 21 lipca 2019, śniadaniem, po którym nastąpi wykwaterowanie i ostatni wspólny trening. Rozstajemy się we wczesnych godzinach popołudniowych.

Dojazd na obóz we własnym zakresie.

Adres: Dwór Zaścianek, BORSUKI 1B, 08-221 Hołowczyce (woj. mazowieckie)

GPS: 52°17′ 13,50″ N    23°06′ 41,08″ E

Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy zorganizować minibus, który w niedzielę, 14 lipca przewiezie chętnych Gości do Dworu Zaścianek, a 21 lipca odwiezie z powrotem do Warszawy. To będzie usługa dodatkowo płatna. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Magdą Glińską.

Cena obozu:

Cena obozu uzależniona jest od rodzaju pokoju, na który się zdecydujecie. Do wyboru są:

‣ miejsce w 4-osobowym studio 2+2 (2 pokoje 2-osobowe ze wspólną łazienką) – 1970 PLN/ os.

‣ miejsce w pokoju 3-osobowym z łazienką – 2080 PLN/ os.

‣ miejsce w pokoju 2-osobowym z łazienką – 2190 PLN/ os.

Cena obozu obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie (trzy posiłki dziennie, do wyboru wegetariańskie lub mięsne), wszystkie treningi w trakcie trwania obozu, ubezpieczenie NNW, a także kajaki w jedno popołudnie.

Osobno płatne na miejscu: dodatkowe posiłki i napoje (bezalkoholowe i alkoholowe) oraz dodatkowe atrakcje nieobjęte programem obozu.

Rezerwacja i zapisy

Prosimy aby najpóźniej do 10 maja 2019 każda osoba zdecydowana na wyjazd wypełniła i wysłała formularz zgłoszeniowy wraz z zaliczką w wysokości 800 PLN lub pełną kwotą. Zaliczka jest bezzwrotna. Opłaty można dokonać przelewem na podane poniżej konto:

Nazwa Rachunku: RENATA SZCZEPANIAK
Numer rachunku: 39 1020 5558 0000 8102 3146 3769
UWAGA! W tytule przelewu proszę wpisać: „Imię, Nazwisko, płatność za obóz 14-21 lipca 2019”


Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie
https://goo.gl/WQU9xw

Wciągu 7 dni po wysłaniu formularza otrzymacie od nas email z potwierdzeniem rejestracji na Obóz.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń – przesłania wypełnionych formularzy i dokonanych wpłat.

Zapraszamy Was do wspólnego treningu podczas letniego obozu w Polsce.

W razie pytań prosimy o kontakt z Magdaleną Glińską:
e-mail: magdalena@internal-arts-training.com
tel. +48 506 380 533
Skype: magda.glinska81

 

Warunki Uczestnictwa >>

 

Facebook - Misja Przygoda